Першим питанням було розглянуто та прийнято рішення щодо схвалення Басейновою радою річки Дністра проєкту Плану управління річковим басейном Дністра. Передумовою схвалення проєкту стало громадське обговорення проєкту Плану управління річковим басейном Дністра, яке тривало шість місяців, а також оновлення проєкту ПУРБ Дністра з урахуванням результатів громадського обговорення.
Важливість ПУРБ важко переоцінити, адже йдеться про збалансований документ державного планування, який забезпечить стале управління річковим басейном Дністра наступні 6 років (2025-2030).
Громадськість переконана, що ПУРБ є сучасним європейським інструментом управління водними ресурсами, який після його затвердження Урядом визначатиме майбутнє наших річок та сприятиме не лише екологічній стабільності, але й соціально-економічному розвитку територій, що знаходяться в басейні річки Дністер.
Також під час засідання члени басейнової ради заслухали інформацію про аналіз гідрологічної ситуації в басейні ріки Дністер в першому півріччі 2024 р. Це питання надзвичайно важливе, зважаючи на посушливі погодні умови та атаки рф на об’єкти критичної інфраструктури України. Про поточну гідрологічну ситуацію в басейні річки Дністер членам басейнової ради доповів начальник відділу гідрологічних прогнозів Українського гідрометеорологічного центру Ілля Перевозчиков.
У продовженні попереднього питання виступив член басейнової ради Микола Роженко, який розповів про стан екосистем нижнього Дністра під час залпових скидів води з Дністровського водосховища. Окрім того, експерт Блю Ріверз Екологічний Консалтинг Олексій Ярошевич представив присутнім інформацію про План управління посухами та що нас чекає в плані його підготовки.
На завершення засідання членам басейнової ради презентували інформацію про проведені заходи щодо відзначення Міжнародного дня Дністра Дністровським БУВР.