27 травня відбулося чергове онлайн-засідання Басейнової ради Дністра.
На початку засідання голова басейнової ради Олег Мандрик привітав членів басейнової ради Дністра та всіх присутніх з Міжнародним днем Дністра. Він пригадав, що під час спільної XV наради Уповноважених Урядів України та Республіки Молдова від 25 квітня 2017 року, було прийнято рішення щодо відзначення Міжнародного Дня Дністра в останню неділю травня, починаючи з 2018 року. В цьому році 5-та річниця Дня Дністра відзначається 29 травня.
Дуже приємно, що цього разу окрім членів басейнової ради від Івано-Франківської області, на засіданні зміг бути присутній офлайн член басейнової ради з Києва, директор Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства Тарас Капуста.
Першим питанням заслухали представлення проєкту Методичних рекомендацій щодо встановлення екологічних цілей та розробки програми заходів Плану управління річковим басейном Дністра. Директор Blue Rivers Екологічний консалтинг, експерт проєкту координатора проєктів ОБСЄ в Україні Олексій Ярошевич, який також був присутній на засіданні в Івано-Франківську, доповів про те, що згідно з визначеним графіком підготовки Плану управління річковим басейном Дністра на 2022 рік заплановано підготувати 5-й та 8-й розділи зазначеного плану.
Про виконання державного моніторингу МПВ басейну Дністра в умовах воєнного стану розповіла начальника лабораторії моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР Марія Засідко. За її словами, в басейні Дністра у 2022 році затверджено 92 пункти моніторингу. У часі війни лабораторія моніторингу вод Західного регіону Дністровського БУВР реорганізувала роботу і досліджує проби не тільки басейну Дністра, але й додаткові проби з усіх регіонів України. Також керівниця лабораторії розповіла про результати моніторингу і вплив бойових дій на якість водних ресурсів.
В різному заступник голови басейнової ради, начальника Дністровського БУВР Роман Михайлюк доповів про основні заходи щодо підготовки Плану управління річковим басейном Дністра на 2022 р.
За результатами засідання запропоновано організувати робочі зустрічі із органами місцевого самоврядування та іншими зацікавленими сторонами (стейкхолдерами) з метою ефективного забезпечення процесу розробки повного переліку програм для району річкового басейну.