Фахівці Дністровського БУВР запросили наукових працівників Рівенського Національного університету водного господарства та природокористування для консультацій з питань протипаводкового захисту населених пунктів Івано-Франківщини.
З цією метою на Прикарпаття прибули директор Навчально-наукового інституту водного господарства та природооблаштування, доктор технічних наук, професор Микола Хлапук, завідувач кафедри гідротехнічного будівництва та гідравліки, кандидат технічних наук, доцент Любомир Шинкарук та кандидат географічних наук, доцент кафедри геології та гідрології Михайло Корбутяк.
Науковці, маючи на кафедрі гідротехнічного будівництва і гідравліки НУВГП діючу гідравлічну лабораторію та набутий безцінний досвід, під час виконання фізичного й математичного моделювання гідротехнічних споруд і гідравлічних процесів мають можливість проводити перспективні роботи щодо комплексного регулювання русел річок і здійснювати науковий супровід усіх інноваційних розробок у водогосподарській галузі. Вони приймають активну участь в якості експертів-консультантів у роботі міжвідомчих комісій з обстеження стану гідротехнічних споруд не лише в Україні, а і за кордоном, зокрема, в Сирії, Лівані, Німеччині, Гвінеї та Польщі.
Заступник начальника Дністровського БУВР Олег Козар ознайомив працівників університету з водогосподарською ситуацією на Прикарпатті, яка склалася після проходження паводку в червні цього року. Було здійснено виїзд на найбільш пошкоджені водозахисні об’єкти, які розташовані на р.Прут в с. Борщів Снятинського району та на р. Рибниця в с. Смодна Косівського району. Представники університету оглянули пошкоджені об’єкти та надали попередні конструктивні пропозиції щодо заходів з попередження та ліквідації наслідків паводків.
За результатами візиту досягнута домовленість про подальшу співпрацю в спільних наукових дослідженнях щодо проблем протипаводкового захисту населених пунктів та сільськогосподарських угідь в Івано-Франківській області.