Продовжуємо мандрівку цікавими місцями на Дністрі: одне із семи природних чудес України – Дністровський каньйон

Продовжуємо мандрівку цікавими місцями на Дністрі. Сьогодні розповімо про одне із семи природних чудес України – Дністровський каньйон.
Дністровський каньйон утворився за мільйони років руху тектонічних плит, а також водної та вітрової ерозії. Незважаючи на те, що каньйон розташовується на території 4 областей України (Івано-Франківська, Тернопільська, Чернівецька, Хмельницька), він має офіційний початок (с. Петрилів, Івано-Франківщина) та кінець (с. Трубчин, Тернопільщина).
Дністровський каньйон – це своєрідний музей геології, адже тут можна побачити історію земної кулі «в розрізі». Особливе місце посідають травертини – вапнякова порода, що зазвичай знаходиться у важкодоступних місцях і скелями нависає над схилами Дністровського каньйону.
🧐Цікаві факти про Дністровський каньйон:
📌 Це один із найбільших каньйонів не тільки в Україні, але й в Європі. Його загальна довжина складає 250 км.
📌 Дністровський каньйон може похизуватись скелями, що в рази старші за динозаврів. Зокрема, скелям девонського періоду близько 400 млн. років.
📌 Це місце проживання багатьох унікальних рослин. Наприклад, тут росте фіалка Джоя, яку, окрім цього місця, можна знайти тільки в Румунії чи на Балканах.
📌 Особливий мікроклімат Дністровського каньйону – це причина, через яку весна приходить сюди зазвичай на 1–2 тижні раніше.
📌 Флора і фауна Дністровського каньйону до кінця не вивчені. Згідно з даними вчених, більше двох третин живих організмів, що населяють ці води, є унікальними видами.
📌 Каньйон починається в районі села Петрилів Івано-Франківської області унікальним відслоненням юрського періоду, а закінчується поблизу села Трубчин Борщівського району Тернопільської області найбільшим у світі відслоненням силурійських порід. На правому березі Дністра неподалік села Буківна, а також на лівому, на Танутинській горі біля села Діброва Івано-Франківської області, відслонюються різні породи мезозойської ери — відклади верхньої юри, що є єдиним подібним відслоненням на значній площі Східно-Європейської платформи.
📌 На території Дністровського каньйону присутній своєрідний, властивий тільки цьому районові ендемічний, пізньоюрський комплекс морських організмів. Серед 179 видів, 125 виявилися новими, вперше описаними в літературі.
Сьогодні у нас буде два запитання про Дністровський каньйон.
☑ Перше питання: у Дністровському каньйоні – найбільше скупчення печер в Україні. Яка їх загальна кількість❓
☑ І друге запитання: біля якого села у відслоненнях юрських вапняків знайшли найбагатші залишки викопних організмів (159 видів)❓
Традиційно відповіді на запитання пишіть на нашій сторінці в ФБ https://www.facebook.com/vodaif.gov.ua під цим постом.
Автори правильних відповідей отримають шосту і сьому букви нашого зашифрованого слова.