

Голова Держводагентства Ігор Гопчак та начальник управління забезпечення водними ресурсами Марія Шпанчик взяли участь у другому раунді імітаційної сесії в межах підготовки до двосторонньої скринінгової зустрічі з Європейською комісією по переговорному розділу 27 «Довкілля та зміна клімату».
Під час сесії було представлено доопрацьовані з урахуванням пропозицій, наданих міжнародними експертами під час першої сесії, презентації по 2 ключових актах ЄС.
Ігор Гопчак розширив пункти презентації стану імплементації Україною Директиви про стандарти якості навколишнього середовища у сфері водної політики. Зокрема, він уточнив інформацію щодо транскордонного забруднення, адже Україна є частиною системи раннього попередження аварійних ситуацій Дунайських країн, що працює під егідою Міжнародної комісії із захисту річки Дунай (ICPDR). Також наша країна підписала двосторонні договори з питань співробітництва на прикордонних водах з усіма сусідніми країнами ЄС та Республікою Молдова.
Голова зазначив, що Держводагентство наразі конкретизувало перелік прогалин в імплементації Директиви та накреслило конкретні кроки і терміни їхнього подолання.
Виступаючи перед закордонними експертами, Марія Шпанчик наголосила, що значним викликом для України є впровадження статей 9 та 10 Водної Рамкової Директиви, що стосуються політики ціноутворення на воду та контролю всіх скидів у поверхневі води. Зазначивши, що для досягнення поставлених цілей, перш за все, планується збільшити кількість станцій моніторингу і параметрів, а також покращити вимірювання та контроль якості вимірювань. Також у планах розробити нормативно-правові акти та внести зміни до законодавства, щоб забезпечити відшкодування витрат на водопостачання та контроль усіх скидів з точкових і дифузних джерел.
Наприкінці зустрічі міжнародні експерти відзначили якісний рівень підготовки презентацій української команди, зазначивши, що це є свідченням системного та стратегічного підходу до участі в переговорному процесі.
За інформацією Держводагентства України