Кабінет Міністрів України на своєму засіданні підтримав рішення щодо внесення змін до Порядку здійснення державного моніторингу вод для унормування процедури визначення екологічного та хімічного стану масивів поверхневих вод, хімічного та кількісного стану масивів підземних вод та екологічного стану морських вод.
Нові зміни передбачають застосування вимірювальними лабораторіями практики системи управління якістю відповідно до ДСТУ EN ISO/IEC 17025:2019 «Загальні вимоги до компетентності випробувальних та калібрувальних лабораторій». Це забезпечить імплементацію Директиви Комісії 2009/90/ЄС, що встановлює, відповідно до Директиви 2000/60/ЄС Європейського Парламенту та Ради, технічні специфікації для хімічного аналізу та моніторингу стану води та актуалізації функцій суб’єктів моніторингу вод.
Дотримання акредитаційних вимог вимірювальними лабораторіями забезпечує достовірність, точність та надійність даних моніторингу та реальну інформацію щодо стану водних об’єктів.
Запропоновані зміни відповідають євроінтеграційним зобов’язанням у сфері водної політики та сприятимуть впровадженню єдиних з ЄС підходів до оцінки стану вод.
Зміни вносяться відповідно до Закону України № 2973-IX щодо реформи моніторингу довкілля в Україні.
За інформацією Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України