Якість води у водоймах басейну Дністра, які визначено громадськістю

До Всесвітнього дня моніторингу вод Держводагентство започаткувало нову екотрадицію і надало активній громадськості унікальну можливість – самостійно обрати локацію для досліджень якості води.
З 18 по 25 вересня 2020 року громадяни відмітили 441 пункт на водних об’єктах у різних куточках країни. Найбільш популярними були річкові басейни – Південного Бугу, Дністра, Дону та Дніпра. Серед річок були найбільш популярними Дністер та Південний Буг.
Сьогодні в Держводагентстві презентували перші результати досліджень якості води у басейні Дністра.
Розпочинаємо серію наших публікацій із басейну Дністра.
Цей басейн увійшов у ТОП-4 найбільш популярних за кількістю визначених локацій річкових басейнів.
Локаціями-лідерами за кількістю запитів, актуальністю та проблематикою стали 6 водних об’єктів.
Запрошуємо ознайомитись з отриманими результатами. Інформація про забруднюючі речовини, виявлені у досліджуваних пробах води, їх вплив на екосистеми та громади, а також можливі шляхи надходження до водойм доступні за посиланнями:
Козівський ставок(https://www.davr.gov.ua/fls18/kozivskuy.docx), розташований на р. Коропець, с. Козівка, що на Тернопільщині;
Тернопільське водосховище (https://www.davr.gov.ua/fls18/ternjpilskevodoschovuche.docx), розташоване на р. Серет у м. Тернопіль;
р. Золота Липа (https://www.davr.gov.ua/fls18/zolotalupa.docx), поблизу с. Бобрівники, що на Тернопільщині;
р. Збруч (https://www.davr.gov.ua/fls18/gusatun.docx), смт Гусятин, що на Тернопільщині;
р. Збруч (гирло) (https://www.davr.gov.ua/fls18/zbruch.docx), поблизу с. Ісаківці, що на Хмельниччині;
Кучурганське водосховище (https://www.davr.gov.ua/fls18/kychyrganske.docx), р. Кучурган, с. Кучурган, що на Одещині;
Ходорівський ставок (https://www.davr.gov.ua/fls18/xodorivskuy.docx), розташований на р. Луг, м. Ходорів, що на Львівщині.
Нагадуємо, що відібрані проби води були досліджені у Лабораторії моніторингу вод Західного регіону Держводагентства на вміст забруднюючих хімічних (пріоритетних) та фізико-хімічних речовин за європейськими стандартами.
Результати досліджень по інших басейнах річок та їх аналіз будуть висвітлені на офіційних ресурсах Агентства з відкритим доступом усім громадянам та надіслані запитувачам на зазначені ними електронні адреси.