Україно-Молдовська співпраця заради збереження Дністра

Сьогодні, у форматі онлайн, відбулося чергове засідання Робочої Групи з питань планування та управління річковим басейном при Комісії сталого використання і охорони басейну ріки Дністер.

Комісія зі сталого використання та охорони річки Дністер (Дністровська Комісія) була створена в рамках Договору про співпрацю в сфері охорони і сталого розвитку басейну річки Дністер між Урядом Республіки Молдова і Кабінетом Міністрів України, підписаного 29 листопада 2012 р в Римі. Договір стосується практично усіх аспектів, щодо питань річкового басейну, за винятком навігації і гідроенергетики і спрямований на зміцнення і розширення співпраці між Республікою Молдова і Україною, розпочатого ще в 1994 році.

Під час засідання представники української та молдовської сторін обговорили наступні питання:

–  про діяльність Басейнової Ради Дністра (Україна) та Комітету (Молдова) басейнових округів Дністра;

– аналіз гідрологічної ситуації в басейні річки Дністер;

– щодо проведення весняного екопопуску та критеріїв його ефективності;

– обговорення щодо стратегічного плану дій;

– вирішення проблем, пов’язаних з джерелами забруднення ріки Дністер.

Начальник Дністровського БУВР, співголова Робочої Групи Роман Михайлюк, виступив зі звітом про поточний стан реалізації плану робочої групи на 2019-2020 роки та проінформував про діяльність Басейнової Ради  Дністра. Зокрема, було представлено перелік питань, які розглядалися на засіданнях Басейнової ради Дністра, та проінформовано учасників засідання про основні рішення, прийняті  Басейновою радою.

В підсумку проведеного засідання, Робоча Група окреслила план роботи на наступний рік та визначила перелік ключових питань, які потребують спільного обговорення.