В Україні 22 червня – День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни

Сьогодні в Україні відзначається День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні. Дату вибрано не просто так: 22 червня війська нацистської Німеччини без оголошення війни перейшли кордон Радянського Союзу і почали захоплювати території.

Війна з Німеччиною забрала десятки мільйонів людських життів. Вважається, що Червона Армія втратила 6,3 млн. осіб, які загинули і померли від поранень, 555 тис. осіб, померлих від хвороб, загиблих унаслідок подій, засуджених до розстрілу (за донесеннями військ, лікувальних установ, військових трибуналів) і 4,5 млн. тих, хто потрапив у полон і зник безвісти.

Великою трагедією для мільйонів українців стала примусова депортація: з України до Німеччини й інших країн вивезли від 2,4 до 2,8 млн. мирних громадян. Ця цифра становила майже 80% від усіх радянських людей, депортованих нацистами.

Для того щоб ушанувати пам’ять усіх полеглих синів і дочок українського народу під час Другої світової війни, у 2000 році Указом Президента Леоніда Кучми було встановлено День скорботи і вшанування пам’яті жертв війни в Україні.