Напередодні Всесвітнього дня води, 21 березня в Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів презентували оновлену сучасну лабораторію моніторингу вод та грунтів.
Відтепер показники якості поверхневих вод басейну Дністра будуть визначатися за такими напрямками:
• пріоритетні забруднюючі речовини;
• хімічні та фізико-хімічні показники для масивів поверхневих вод;
• специфічні синтетичні і несинтетичні забруднюючі речовини, що є характерними для басейну р. Дністер внаслідок антропогенного навантаження.
Для виконання цих завдань у Дністровському БУВР, за кошти Держводагентства провели, капітальний ремонт приміщень лабораторії та закупили сучасне обладнання японської компанії «Shimadzu».
За словами начальника Дністровського БУВР Романа Михайлюка, результати лабораторних досліджень дозволять розробити заходи для досягнення доброго екологічного та хімічного стану поверхневих вод басейну Дністра.
«В рамках руху до європейського законодавства прийнятий новий закон про моніторинг вод. В ньому визначені 45 пріоритетних забруднюючих речовин. Для їх визначення в Україні створені три басейнові лабораторії і одна з них запрацювала в Івано-Франківську. За рік-півтора ми зробимо діагностичний моніторинг всіх масивів поверхневих вод та внесемо результати в електронну базу даних, щоб будь-хто міг ознайомитись з ними», – каже Роман Михайлюк.
Колектив лабораторії вже пройшов спеціальне навчання та освоїв специфіку закупленого обладнання. Тож тепер воду на Прикарпатті перевірятимуть за 35 пріоритетними забруднюючими речовинами: пестициди, поліароматичні вуглеводні, леткі органічні сполуки та ін..
Як зауважує начальник лабораторії Марія Засідко, фахівці лабораторії вивчають та впроваджують нову методику виконання досліджень.
«Для визначення хімічних та та фізико-хімічних показників якості води Програмою державного моніторингу затверджені нові створи спостережень, забір води з яких здійснюється для задоволення питних і господарсько-побутових потреб населення», – пояснює начальниця лабораторії.