В Дністровському БУВР презентували результати дослідження Тернопільського водосховища

23 липня тернопільська делегація прибула до лабораторії моніторингу вод та ґрунтів Дністровського басейнового управління водних ресурсів, що в Івано-Франківську.

Саме тут фахівці провели дослідження вмісту забруднюючих речовин в донних відкладах і поверхневих водах Тернопільського водосховища.

За словами заступника міського голови Тернополя Леоніда Бицюри, це вперше провели таке масштабне комплексне дослідження донних відкладів ставу.

«Результати цього дослідження будуть використані для гірничо-інженерних робіт: встановлення очисних споруд, реконструкції периметру і т.д. Для того, щоб повноцінно підготуватися до робіт з очищення, які будуть робити вперше за останніх 40 років, ми вирішили детально вивчити склад донних відкладів, наскільки він насичений токсичними сполуками і металами. Лабораторія Дністровського БУВР провела дуже детальне дослідження всього, що міститься у нашому ставі».

Водночас, начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк зауважив, що для того, аби добре управляти водними ресурсами потрібно знати якість води. «Саме в нас була створена перша в Україні така лабораторія, яка відповідно до Водної рамкової директиви досліджує 37 з 45 пріоритетних забруднюючих речовин. На замовлення проєкту ГЕФ/ПРООН «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами у басейні річки Дністер» словацька лабораторія провела скринінг Дністра від витоку до гирла на 2 тисячі показників. За результатами дослідження визначили 18 показників характерних для нашого басейну. Хочу зауважити, що ми спільно зі словацькими колегами відібрали проби та незалежно робили аналізи. І наші показники зійшлися. Тобто якість роботи наших спеціалістів відповідає міжнародним стандартам».

Як зауважив начальник Регіонального офісу водних ресурсів у Тернопільській області Тарас Капуста, це дуже добре, що дослідження проводили саме в лабораторії у Івано-Франківську, адже їх послугами користується вся західна Україна. «Це дуже достойна лабораторія. Ми спільно з владою Тернополя задоволені результатами і сьогодні їх презентуємо».

Начальниця лабораторії моніторингу вод західного регіону Марія Засідко презентувала гостям обладнання та пояснила, що означають отримані результати досліджень, а спеціалісти лабораторії продемонстрували процес роботи.