Узгоджено оптимальні режими роботи Дністровського водосховища на жовтень 2020 року

30 вересня у Держводагентстві на онлайн-засіданні Міжвідомчої комісії були узгодженні режими роботи дніпровських та Дністровського водосховища на жовтень 2020 року.

Учасники заходу обговорили гідрологічну ситуацію у басейні Дністра.

Зокрема, представниця гідрометцентру Вікторія Бойко зазначила: «1 жовтня прогнозується випадіння значних та сильних дощів у басейні Дністра (до 50 – 70 мм), але зважаючи на достатньо тривалий період сухої погоди, ці опади на приплив у басейні не позначиться».

Отже, за інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у жовтні очікується у межах 80-140 куб.м/с, або 64% від норми.

Зокрема, членами Міжвідомчої комісії узгоджено, що для забезпечення водокористувачів на розташованій нижче Дністровської ГЕС українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 100-120 куб.м/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку в кожному випадку окремо.

У результаті засідання, Міжвідомчою комісією, враховуючи гідрологічну обстановку в басейні Дністра, гідрологічний прогноз на жовтень узгоджено оптимальні режими роботи Дністровського водосховища на жовтень 2020 р.

За матеріалами Державного агенства водних ресурсів України.