У Держводагентстві узгодили режими роботи Дністровського водосховища на листопад 2020 року

Під головуванням першого заступника Голови Олексія Кузьменкова 2 листопада у режимі онлайн-конференції відбулося засідання Міжвідомчої комісії з узгодження режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ.

Так, за інформацією начальника відділу гідрологічних прогнозів Укргідрометцентру Вікторії Бойко: «У басейні Дністра, завдяки достатній кількості опадів сформувався невеликий паводок (без негативних наслідків). Це сприяло тому, що максимальний приплив до Дністровського водосховища збільшувався, що дозволило підтримувати водність Дністра нижче за течією».

Отже, за інформацією Укргідрометцентру, приплив води до Дністровського водосховища у листопаді очікується у межах 150-210 куб. м/с, або 104% від норми.

Зокрема, членами Міжвідомчої комісії узгоджено, що для забезпечення водокористувачів на розташованій нижче Дністровської ГЕС українській ділянці Дністра, враховуючи приплив до Дністровського водосховища, здійснювати рівномірний попуск у нижній б’єф витратами не менше ніж 110-120 куб. м/с. Режим пропуску дощових паводків встановлюватиметься у робочому порядку в кожному випадку окремо.

Міжвідомчою комісією, враховуючи гідрологічну обстановку в басейні Дністра, гідрологічний прогноз на листопад, узгоджено оптимальні режими роботи Дністровського водосховища на листопад 2020 року.