Транскордонний Дністер має свою басейнову раду

15 листопада 2018 року в Івано-Франківську відбулися перші установчі збори зацікавлених сторін щодо формування басейнової ради Дністра.

Басейнова рада, є консультативно-дорадчим органом у межах території річкового басейну. Рішення басейнової ради враховуються під час розроблення та виконання плану управління річковим басейном, реалізації заходів щодо раціонального використання і охорони вод та відтворення водних ресурсів.

Участь в установчих зборах взяли:
• начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк
• заступник міністра екології та природних ресурсів України з питань європейської інтеграції Микола Кузьо
• заступник Голови Держводагентства України Павло Гвозденко
• представник Дністровського басейнового комітету з республіки Молдова Дмитро Прока
• національний спеціаліст проектів ОБСЄ Анна Жовтенко

На початку установчих зборів сформували склад басейнової ради Дністра у складі 76 представників від організацій, які мають безпосереднє відношення до водного господарства басейну Дністра, промисловості, освіти і науки, сільського господарства, житлово-комунального господарства, громадські організації, представники органів влади та інші зацікавлені особи.

Члени басейнової ради рівною мірою представляють інтереси семи областей України (Львівську, Івано-Франківську, Тернопільську, Чернівецьку, Хмельницьку, Вінницьку, Одеську).

Новообрані члени басейнової ради розглянули проект Положення про басейнову раду Дністра, як основного документа, за яким працюватиме рада протягом наступних 5 років. Також обрали голову та заступника басейнової ради і сформували секретаріат басейнової ради.

Головою басейнової ради обрали науковця, проректора з наукової роботи ІФНТУНГ Олега Мандрика. Варто зауважити, що Олег Мандрик є розробником системи протипаводкового полігону в Маріямполі.

Заступником, за пропозицією Хмельницької делегації обрали очільника Дністровського БУВР Романа Михайлюка.

Також басейнова рада обрала сім членів секретаріату, по одному від кожної області. Очолив секретаріат заступник начальника Дністровського БУВР Андрій Феняк.

Під час засідання новообрані члени басейнової ради вирішили найближчим часом надати секретаріату пропозиції для формування плану роботи басейнової ради на 2019 рік.