Спільні зусилля заради збереження Дністра

У п’ятницю, 13 грудня в Івано-Франківську члени басейнової ради? Дністра провели своє чергове засідання.

➡️Під час засідання розглянули ряд важливих питань щодо виконання пунктів плану управління річковим басейном на 2019 рік.

Зокрема заступник голови басейнової ради, начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк наголосив, що Держводагентством створена дорожня карта розробки плану управління річковим басейном Дністра на 2019 рік.

?“Всі передбачені на цей рік пункти плану ми виконали. Визначені водні масиви та їх типологія, описаний район річкового басейну, проаналізовані антропогенні впливи, створений реєстр зон, що охороняються, розроблена програма моніторингу. Загалом на кожен рік розписані основні заходи і в 2024 році маємо подати План управління річковим басейном на затвердження Кабміну”,- сказав Роман Михайлюк.

Експерт ГЕФ Олексій Ярошевич презентував присутнім результати проведеного аналізу основних антропогенних навантажень, результати скринінгу поверхневих вод, та розповів про розробку програми моніторингу і створення зон, що охороняються.

Водночас консультант ОБСЄ Ірина Ніколаєва доповіла про інвентаризацію хвостосховищ та недопущення надзвичайних ситуацій на них.

Також члени басейнової ради розглянули екологічну проблему скиду неочищених стічних вод в місті Сороки Вінницької області та проблему забруднення нафтопродуктами річки Тисмениця на Львівщині.

На завершення прийняли пропозиції до роботи басейнової ради на 2020 рік.