Регіональні аспекти водного менеджменту

На засіданні колегії Держводагентства України, яке відбулося у Житомирі, розглянули регіональні аспекти водного менеджменту у 2018 році.

У своєму виступі голова агентства Ірина Овчаренко відзначила, що серед головних пріоритетів Держводагентства – запуск Е-дозволу і завдання водогосподарських організацій активно долучатись до цього процесу.

“2019 рік є стартовим для написання планів управління річковими басейнами. На часі визначаються масиви поверхневих вод, після чого вони будуть детально описані, потім буде проаналізовано антропогенні впливи на кількісний та якісний стан вод. І тільки після цих вжитих кроків буде створено реєстр зон, що охоронятимуться. Саме ці зони будуть враховані при розробці програми моніторингу”, – зазначила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.

У свою чергу начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк презентував виконані пріоритетні напрямки діяльності управління в 2018 році. Серед яких:

• забезпечення наповнення інформаційно-пошукової системи «Водні об’єкти Івано-Франківської області»
• модернізація лабораторії моніторингу вод та грунтів і підготовка її до акредитації відповідно до вимог ISO-17025

За кошти з Фонду розвитку водного господарства в управлінні проведено капітальний ремонт лабораторних приміщень, придбано сучасне лабораторне обладнання. В лабораторії функціонуватимуть сектори хроматографічних, спектрометричних, хімічних і фізико-хімічних досліжень.

Також, за сприяння Держводагентства, розпочато капітальний ремонт пошкодженої паводковими водами в 2008 році водозахисної дамби на р.Черемош Горішньозалучанської сільської ради Снятинського району. Завершено будівництво водопроводу в с. Олеша Тлумацького району, придбано геодезичне обладнання, вантажний автомобіль.

Завдяки співпраці з обласною державною адміністрацією та обласною радою були виділені кошти на проведення екологічних заходів на 16 водних об’єктах.