Реформування водної сфери – запорука якості протипаводкового захисту

Весна і початок літа на Прикарпатті – час паводків. Щороку в цей період велика вода руйнує дамби і берегоукріплення, підтоплює будинки і угіддя. Від початку червня паводки на Івано-Франківщині уже пошкодили 8 водозахисних споруд. Усі вони потребують термінового відновлення. Для цього необхідні кошти і кваліфіковані працівники.

Варто зауважити, що в процесі реформування водного господарства вдалося суттєво підвищити заробітну плату для інженерних та технічних працівників. Це дозволило зберегти в галузі висококваліфікованих, досвідчених спеціалістів з навиками дій у надзвичайних ситуаціях і достойно оцінити їх працю.

Не менш важливим є і той факт, що у водній галузі працює Фонд розвитку водного господарства, який уже другий рік поспіль дає можливість відновлювати пошкоджені гідроспоруди. Однак, водогосподарська галузь щороку відчуває чималу потребу в першочерговому фінансуванні заходів щодо запобігання та реагування на надзвичайні ситуації, а також у створенні грошового еквіваленту аварійного запасу для ліквідації наслідків стихії. Це дозволило б оперативніше реагувати на виникнення надзвичайних ситуацій та швидше приймати рішення і закуповувати необхідні матеріали.

Тож реформа триває і сподіваємося, що вона буде успішною, а водогосподарникам на місцях дадуть можливість якісно і оперативно вирішувати питання шкідливої дії вод та ефективно управляти цим процесом. Адже від цього залежить збереження існуючих гідротехнічних споруд та земель сільськогосподарського призначення, запобігання руйнуванню будівель та споруд, і в врешті-решт – збереженя життя.