В четвер, 17 грудня 2020 р. в Івано-Франківському національному університеті нафти і газу відбулося онлайн-засідання Басейнової ради Дністра.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/131975230_2845415922345607_3674317002632334457_o.jpg)
До засідання долучилися члени Басейнової ради Дністра, науковці, громадськість та представники засобів масової інформації.
Першим, члени басейнової ради заслухали доповідь експерта з управління водними ресурсами ОБСЄ Олексія Ярошевича щодо Стратегічної програми дій.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/131672597_2845415889012277_6204289171006715869_o.jpg)
“В цій програмі були визначені заходи для досягнення доброго екологічного та хімічного стану поверхневих вод. Термін реалізації цієї програми розрахований на 15 років. Було виділено 7 стратегічних напрямків та 74 заходи. Більшість з цих заходів є спільні, а деякі специфічні для кожної з країн”,- доповів Ярошевич.
Наступним розглянули питання про результати виконання програми діагностичного моніторингу для Басейну Дністра.
За словами начальника Дністровського БУВР, заступника голови басейнової ради Романа Михайлюка, в управлінні діє одна з чотирьох сучасних лабораторій моніторингу поверхневих вод.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/131929828_2845416012345598_131314490385451063_o.jpg)
“Наша лабораторія обладнана найсучаснішим обладнанням, що дозволяє визначати 35 з 45 пріоритетних забруднюючих речовин”, – каже Роман Михайлюк.
Як повідомила начальник лабораторії моніторингу вод Західного регіону Марія Засідко, кількість досліджуваних масивів за рік збільшилася вдвічі. На наступний рік планують збільшити кількість досліджень ще вдвічі.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/131931874_2845416135678919_87971140122994566_o.jpg)
“Ми щомісяця аналізуємо 131 пробу води з басейнів Дністра, Вісли і Дунаю. У 17 масивах поверхневих вод виявлені перевищення пестицидів та поліароматичних вуглеводнів. Окрім того, найчастіше з усіх металів ми виявили кадмій і миш’як хоч і у малих кількостях. За результатами наших аналізів, у 37 пунктах моніторингу є добрий стан вод, у 17 є недосягнення доброго стану вод. Найзабрудненішими річками басейну Дністра є Саджава в м. Долина, Білоч в с. Шершенці та Молокиш в с.Лабушне Найчистіші річки в басейні Дністра: Бистриця Надвірнянська в с. Березівка, Лімниця в с. Вістова та Свіча в с. Княжолука”,- доповіла Марія Засідко.
Також члени басейнової ради заслухали доповідь член-кореспондента НАН України, професора, доктора біологічних наук, директора Інституту гідробіології НАН України Сергія Афанасьєва про встановлення референційних умов в басейні Дністра. За його словами, референційні умови відображають стан навколишнього середовища при відсутності антропогенного впливу, або якщо такий вплив мінімальний.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/131976356_2845416179012248_395681602593164012_o.jpg)
Далі членам басейнової ради презентували аналіз проблемних питань, які потребують першочергового вирішення в діяльності басейнової ради.
Також під час засідання обговорили ситуацію, яка склалася навколо колишніх очисних споруд у м. Сороки (Республіка Молдова) і в с. Цекинівка Ямпільського району Вінницької області.
Водночас регіональний координатор проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН “Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер” Тамара Кутонова ознайомила членів басейнової ради з основними напрацюваннями проекту ГЕФ за липень-грудень 2020 року та рекомендувала їх для використання в роботі.
![](http://vodaif.gov.ua/wp-content/uploads/2020/12/131928199_2845416102345589_1514160769416642516_o.jpg)
На завершення, учасники басейнової ради погодили план роботи на наступний 2021 рік.
За підсумками засідання були прийняті відповідні рішення.
Детальний протокол онлайн-засідання Басейнової ради Дністра буде розміщено на сайті Дністровського БУВР у розділі Басейнова рада.