Про результати скринінгу поверхневих вод та екологічні проблеми

Результати скринінгу поверхневих вод та екологічні проблеми обговорили минулого тижня в Івано-Франківську на засіданні басейнової ради Дністра

➡️Про результати засідання, які проблеми виявили під час проведення скринінгу води в ріках Дністра, якою є якість води на Прикарпатті, розповів у програмі?️ “Тема дня. Радіовимір” на Суспільне.Карпати заступник начальника Дністровського БУВР Олег Козар.

✔️У програмі також йшлося про нові можливості басейнової лабораторії у визначенні пріоритетних забруднюючих речовин та сучасне обладнання, яке нещодавно закупили.

?Окремо у студії обговорили ситуацію щодо забруднення поверхневих вод різноманітними підприємствами. Олег Козар пояснив слухачам, що будь-яке підприємство перш за все повинно отримати дозвіл на спецводокористування. Перш ніж видати такий дозвіл контролюючий орган перевіряє всі ризики і навантаження на водний фонд. Тож, якщо є зауваження, дозвіл не дають.

?На завершення заступник начальника БУВР зауважив, що за словами експертів, на Прикарпатті 95% поверхневих вод у доброму стані, втім потрібно працювати, щоб довести якість води до європейських стандартів. А це залежить не тільки від зусиль водників, але й від місцевої влади та кожної людини зокрема.