Підсумкова прес-конференція

В Дністровському басейновому управлінні водних ресурсів відбулась підсумкова прес-конференція за результатами роботи в 2018 році.

Як зазначив під час спілкування з журналістами начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк, минулий рік для водогосподарської галузі, в тому числі і для управління був особливо значним.

В рамках реформи водогосподарської галузі, у січні 2018 року на базі Івано-Франківського обласного управління водних ресурсів було створено Дністровське БУВР, основним завданням якого стало управління водними ресурсами басейну Дністра.

За словами Романа Михайлюка, на сьогодні законодавчі та нормативні документи України адаптуються до вимог європейських стандартів в управлінні водними ресурсами. Зокрема, в минулому році Держводагентство розпочало впровадження нового моніторингу вод згідно з вимогами Водної Рамкової Директиви ЄС. Так, Дністровським БУВР придбано сучасне лабораторне обладнання для здійснення моніторингу вод за європейськими стандартами.

Окремо, під час прес-конференції наголосив на такій важливій події, як створення Басейнової ради Дністра.

Що ж стосується виробничої діяльності Дністровського БУВР у 2018 році, то одним із її напрямків було виконання експлуатаційних заходів на меліоративних системах і водних об’єктах області. Загальний обсяг робіт склав 6034, 5 тис. грн., при річному завданні 5635.0 тис.грн. (107%). Відремонтовано 189 споруд при завданні 150 шт. Проведено обкошування міжгосподарських каналів на площі 830,5 га., що склало 124%.

Також начальник БУВР наголосив, що запрацював новостворений Фонд розвитку водного господарства. І близько 80% ремонту водозахисної дамби на території Горішньозалучанської сільради, яка постраждала від паводку 2008 року, профінансовано з нього.

Протягом року велика увага приділялась екологічним заходам зі збереження водних ресурсів, відновлення водних джерел, проведення толоки з прибирання сміття на прибережних смугах рік.

На завершення Роман Михайлюк розповів представникам ЗМІ про плани роботи управління на 2019 рік.