підготовка лабораторії до акредитації

 

18 березня директор департаменту водного менеджменту Держводагентства України Ольга Лисюк та начальник відділу адміністрування водного кадастру та моніторингу вод Марія Шпанчик, провели ознайомлення та надали практичні рекомендації з підготовки лабораторії моніторингу вод та грунтів Дністровського басейнового управління водних ресурсів для проведення її акредитації.

Від Центру підвищення кваліфікації працівників водного господарства були присутні директор Тарас Капуста та старший викладач Ольга Сухачова.

Відповідно до напрямів роботи в лабораторії будуть функціонувати сектори хроматографічних, спектрофотометричних та фізико-хімічних досліджень. Крім того, створені сектори по підготовці зразків для досліджень.

Новим і важливим напрямом у роботі лабораторії є пріоритетні забруднюючі речовини. Для їх визначення Дністровським БУВР за сприяння Держводагентства придбано газовий хроматограф-мас-спектрометр Shimadzu GCMS-TQ 8040NX EI, який дасть можливість визначати пестициди, поліароматичні вуглеводні та леткі органічні сполуки. Для підготовки проб води до хроматографічних досліджень придбана система очищення води з картриджами, роторний випарник та випарник розчинника. В загальному, хромато-мас-спектрометром будуть визначатися 35 пріоритетних забруднюючих речовин.