Обстеження тривають

Фахівці Дністровського БУВР та підвідомчих дільниць управління разом з представниками органів місцевого самоврядування та відповідних служб в райдержадміністраціях проводять обстеження пошкоджених паводком об’єктів. За результатами обстежень складаються відповідні акти, в яких фіксуються об’єми відновлюваних робіт на пошкоджених ділянках, визначаються першочергові заходи для відновлення об’єктів та вирішуються питання щодо залучення коштів.

Наразі проводяться роботи з обстеження водозахисних споруд у Богородчанському, Надвірнянському, Верховинському, Косівському, Калуському районах.

На сьогодні підтопленими залишаються території в наступних населених пунктах:

– У с. Борщів Снятинський району підтоплено територію сільської ради та 110 домогосподарств. Вода зійшла, але ще є в каналах і потічках.

 – У с. Заболотів Снятинського району зі сторони Прута підтоплено сільськогосподарські  угіддя. Зараз вода зафіксована на понижених територіях.

– У с. Хлібичин Борщівської сільради вода відходить з підтоплених територій, однак ще є подекуди місцями.

– У с.Прутівка Снятинського району паводкові води зайшли на задамбову територію і затопили сільське кладовище. Зараз вода відходить в р. Прут в заплави, які зафіксовують її наявність в понижених територіях.

– У с.Білоберізка Верховинського району підтоплена автодорога.

– У с. Рибне Косівського району через руйнування дамби вода зайшла на задамбову територію. Насьогодні вода зійшла, однак в староріччі спостерігаються залишки паводкових вод.

– У с. Стриганці Тисменицького району. Підтоплено господарські двори та сільськогосподарські угіддя. В даний час через ГТС (регулятор шлюза) вивільнюється територія села та поля від вод.

Працівниками Дністровського БУВР до відновлювальних робіт задіяно екскаватор (на р. Манявка  Богородчанського району) та бульдозер (на р. Бистриця Надвірнянська в с.Черніїв Тисменицького району).

Робота з визначення масштабів завданої шкоди та підготовка до відновлювальних робіт триває.