На Міжнародному водному форумі Яремче – 2019

На Міжнародному водному форумі Яремче – 2019 про роль Дністровського басейнового управління водних ресурсів в управлінні водними ресурсами басейну Дністра, шляхи покращення їх стану виступив начальник управління Роман Михайлюк.

Стратегічною екологічною ціллю для всіх районів річкового басейну Дністра є досягнення і підтримання доброго екологічного стану масивів поверхневих та підземних вод, а також доброго екологічного потенціалу штучних чи істотно змінених масивів поверхневих вод.

З метою ефективної оцінки екологічного стану водних масивів в Дністровському БУВР у 2018 році було створено нову басейнову лабораторію моніторингу вод та грунтів та відбувається підготовка її до акредитації згідно вимог ISO17025. Закуплено сучасне аналітичне обладнання.

Наказом міністерства екології та природних ресурсів України від 06.02 2017 №45 затверджено перелік 45 пріоритетних забруднюючих речовин, які є обов’язковими для визначення у поверхневих водах. Газовий хроматограф з мас-спектрометричним детектором дасть можливість визначити 34 забруднюючих речовини.

Зменшенню забруднення рік може зарадити будівництво сучасних очисних споруд там, де їх нема, та реконструкція, там, де вони є морально застарілі, руйнуються, потребують ремонту. В першу чергу необхідно провести будівництво нових очисних споруд в місті Болехів, місті Яремче селищі Ворохта та селищі Верховина.