Міжнародний день Дністра

Розваги, флешмоб і зариблення: Франківськ святкує Міжнародний день Дністра

Сьогодні, 25 травня в міському парку Івано-Франківська відбулося масштабне екологічне свято – Міжнародний День Дністра.

До відзначення свята, Дністровське БУВР провело всеукраїнський конкурс фотографій і поезії «Дністер – ріка життя і краси». Фотовиставку найкращих світлин та виставку художника – імпресіоніста Гулька Данила з самого ранку відкрили у мистецькій галереї Бастіон.

Розпочалося святкування на міському озері Івано-Франківська із змагань з веслування на байдарках і каное, за «Кубок Дністра».

Як зауважила під час урочистостей голова Держводагентства Ірина Овчаренко, це свято є унікальною нагодою, щоб задуматися над важливістю водних ресурсів і весело провести час.

“Які б не були чудові і продумані реформи у водній сфері, якщо суспільство не змінить своє відношення до річок – дуже складно досягнути позитивного результату. Тому водна політика має викарбуватися у нашій свідомості. Тож не залишайте сміття на берегах річок, не користуйтеся фосфатними миючими засобами і раціонально використовуйте воду”, – закликала Ірина Овчаренко.

Також організатори підготували для учасників свята безліч розваг. Зокрема, в міському парку відбулася культурно-музична програма з виступами мистецьких і фольклорних колективів, показом сучасного жіночого одягу з елементами стародавньої вишивки та ін.

За словами начальника Дністровського БУВР Романа Михайлюка, кожна річка повинна мати своєрідний день народження.

“Сьогодні, напередодні Дня Дністра ми зібралися, щоб привернути увагу мешканців басейну і загалом громадськості до збереження водних ресурсів, особливо Дністра. Ця дата була визначена на спільному засіданні України і Молдови, щоб популяризувати водні ресурси, визховувати в дітей екологічну свідомість”, – пояснив очільник БУВР.

Варто наголосити, що всі охочі змогли долучитися до зариблення міського озера. У воду випустили малька товстолоба і карася.

Не менш цікаву і насичену програму підготували і для малечі: численні розваги, конкурси, призи, дитячий флешмоб, проведення презентаційних дослідів лабораторією моніторингу вод Дністровського БУВР та ін.