Ліквідація загрози розмиву водозахисної дамби

Особливо загрозлива ситуація під час проходження паводку 29.06.2018 року виникла на р. Бистриця Солотвинська в с. Підлісся Тисменицького району. В післяобідній період в результаті різкого підйому рівнів води в річці розпочався підмив водозахисної дамби.

Силами Дністровського БУВР, Івано-Франківського міжрайонного управління водного господарства були прийняті міри по недопущенню розмиву дамби, а саме було організовано завіз негабаритного каміння, вкладено в місця підмиву 1200 мішків з піском, підмиті пазухи засипано піщано-гравійною сумішшю.

В результаті оперативних дій управлінь процес підмиву мокрого відкосу водозахисної дамби було призупинено. Ділянка,на якій проходив підмив водозахисної споруди  звужена, по причині існування серед ріки намитого за останні роки природного острова.

За інформацією обласного гідрометцентру, міжрайонних управлінь водного господарства за ніч на 30.06.2018 р. підйомів рівнів води пройшли на р. Дністер в районах населених пунктів с. Дубівці Галиького району, с. Нижнів Тлумацького району. Також відмічені підйоми рівнів води на р. Прут і її притоках, так за добу в м. Коломия на р. Прут рівень води піднявся на 1,3 м.

Дністровське басейнове управління працює в режимі підвищеної готовності, аналізує підйоми рівнів води на ріках та стан гідротехнічних споруд в басейні Дністра і Прута.