Ліквідація наслідків паводку

Локальні зливи, що пройшли на Прикарпатті від початку червня, зумовили різке підняття рівнів води на річках та формування паводків.Всі дамби і берегоукріплення, які знаходяться на балансі Дністровського БУВР, витримали удар стихії. Проривів та підтоплень населених пунктів в місці їх розміщення немає.

17 червня начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк, перевірив вісім об’єктів, які все ж зазнали значних руйнувань:

  • Підпірна стінка на р. Рибниця в с. Смодна Косівського району
  • Водозахисна дамба на р. Черемош в с. Рибне Косівського району
  • Водозахисна дамба на р. Прут в смт. Заболотів Снятинського району.
  • Водозахисна дамба на р. Лімниця в с. Бабин Середній Калуської ОТГ.
  • Берегоукріплення р. Бистриця Солотвинська в с. Старий Лисець.
  • Берегоукріплення р. Прут в с. Кийданці Коломийського району.
  • Дамба на р. Пістинька в с. Спас Коломийського району.
  • Дамба на р. Дністер в с. Побережжя Тисменицького району.

Наразі аварійні бригади та підвідомчі дільниці завершили першочергові відновлювальні роботи на ділянці дамби р. Лімниця в с.Бабин Середній та проводять роботи на двох інших об’єктах з ліквідації наслідків стихії.

Зокрема на р. Пістинька в с. Спас Коломийського району, де на сьогодні зруйновано кріплення та мокрий укіс захисної дамби на довжині 150 м, підмито горизонтальне кріплення з плит. Дністровським БУВР розпочато завезення негабаритного каменю та некондиційного залізобетону для закріплення найбільш небезпечної ділянки. Сформовано запас мішків в кількості 800 шт. та піщано-гравійна суміш. На роботах задіяна спецтехніка (екскаватор, 2 самоскиди) та аварійна бригада Коломийської дільниці в кількості 9 чоловік.

default

Водночас на аварійній ділянці на р. Прут в с. Заболотів Снятинського району розмито 120 м берега та 50 м дамби. Для недопущення подальшого розмиву дамби Дністровським БУВР завезено 70 м3 некондиційного залізобетону. Заготовлено 600 мішків та піщано-гравійна суміш. Розпочалися роботи з закріплення пошкодженої ділянки. Задіяна спецтехніка (1 екскаватор, 2 самоскиди) та аварійна бригада Заболотівської дільниці в кількості 8 чоловік.

default

Спеціалістами Дністровського БУВР продовжуються роботи з ліквідації наслідків стихії та здійснюється постійний цілодобовий моніторинг ситуації.