Критичний рівень маловоддя на річках Прикарпаття найближчим часом не очікується

Про це, в прямому ефірі Суспільного у телепрограмі «Тема дня»  повідомив начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк.

Зокрема, він зазначив: «Для нашої області інформація Гідрометцентру на початок весни дуже оптимістична. Починаючи з березня кількість опадів поступово буде збільшуватися. Близько половини опадів очікуються у вигляді дощу та мокрого снігу. Загалом, у березні, від 11 до 15 днів прогнозуються дощовими. І разом з тим, буде танути у горах сніг, який ще зберігається на вершинах».

Також очільник БУВРу зазначив, що у відповідності до ст. 45 Водного кодексу України у разі маловоддя права водокористувачів можуть бути обмежені. Однак, таке обмеження, в першу чергу, буде стосуватися спецводокористувачів. Деякі з них будуть обмежуватися в користуванні водою, або для них будуть встановлюватися інші режими водокористування.

За його словами, під дію цього Закону може потрапити і велика промисловість: Бурштинська ТЕЦ та Калуський завод «Карпатнафтохім». Однак, вони розуміють, що їм потрібен великий об’єм води і, відповідно, мають великі водосховища. Ці водосховища є максимально заповненими і мають на півроку запас води, щоб нормально працювати».

Використанню вод для питних і побутових потреб населення надається пріоритетність, оскільки санітарно-побутові норми для населення мають бути дотримані. Тому жителям нашого краю немає чого хвилюватися – наголосив Роман Михайлюк.

Керівник Дністровського БУВР упродовж телепрограми відповів на низку запитань та проінформував телеглядачів про проведення 22 березня Дня водних ресурсів, і розповів про заходи, які проводяться Дністровським БУВР з метою привернення уваги людей до проблем якості питної води, необхідності охорони водних ресурсів та їх раціонального використання.