Експерти презентували результати скринінгу басейну Дністра

 

Начальник Дністровського БУВР Роман Михайлюк взяв участь у презентації “Формула української річки: результати хімічних досліджень басейнів Сіверського Дінця та Дністра, нові ризики та перспективи”.

Пряма трансляція за посиланням https://m.youtube.com/watch?feature=youtu.be&v=ayhAwEJGPsA

Варто зауважити, що такі дослідження вперше проводилися на території України, завдяки підтримці Координатора проектів ОБСЄ та Глобального екологічного фонду.

Спікерами заходу були: Михайло Хорєв – в.о. голови Держводагентства, Михайло Малков – заступник Координатора програм ФАО в Україні, Валерій Станкевич – завідувач лабораторією гігієни ґрунту та відходів ДУ “Інститут громадського здоров’я ім. Марзєєва”, Віталій Башинський – експерт ФАО з антимікробної стійкості та Тамара Кутонова – представниця ОБСЄ.

Основним результатом скринінгу стало виявлення специфічних забруднювачів для річкових басейнів.

Зокрема, у басейні Дністра скринінг був проведений для 13 зразків поверхневих вод, 3 зразків біоти (риби) і 13 зразків донних відкладень.

Серед сполук, які найбільш часто зустрічалися, були важкі метали, заборонені для використання пестициди, противірусні препарати, анальгетики, промислових хімікатів, заборонених наркотиків, стимуляторів і підсолоджувачів, кофеїн, пластифікатори тощо.

Результати досліджень важких металів, в свою чергу, показали, що на деяких ділянках води значення кількості ртуті, міді і цинку перевищені, а в донних відкладеннях – нікелю, хрому та цинку.

На підставі результатів скринінгу було сформовано перелік з 18 басейнових специфічних показників (10 синтетичних речовин та 8 важких металів) для включення до програми діагностичного моніторингу басейну Дністра.

Детальніше ознайомитися з результатами скринінгу басейну Дністра можна за посиланням – http://vodaif.gov.ua/rezultaty-skryningu/.