Дзембронські водоспади – природна родзинка Українських Карпат

Карпати – безмежний простір, в деяких куточках якого досі не ступила людська нога. І, мабуть, не ступала б, але людська цікавість та незламний дух змушує вирушати на пошуки все нових відкриттів. Без жодного сумніву, таким дивовижним відкриттям можна назвати Дзембронські, або, як їх ще називають, Смотрицькі водоспади.

Дзембронський водограй розташувався в південно-східній частині Чорногори всього за 1 кілометр від вершини Смотрич (в районі Карпатського національного природного парку). Живиться водоспад із гірського потічка Мунчель, який згодом впадає в річку Дземброню – ліву притоку Чорного Черемошу.

Знаходиться це диво природи за 5 кілометрів на південний захід від поселення Дземброня Верховинського району Івано-Франківської області. Якщо бути точнішим, то на шляху до вершин Вухатий Камінь (1864 м) та Піп Іван (2028 м).

Звичайно, підкорити такі висоти зможуть тільки справжні сміливці, та й підйом до водоспаду теж не з легких – прийдеться подолати приблизно 900 метрів стежиною вверх. Та пройдений шлях, в порівнянні з красою водоспадів, нічого не вартий. Хоча водоспад один, але розділяється він на 15-20 гучних каскадів загальною протяжністю 100 метрів. Найвищий із водоспадів – висотою 10 метрів.

Також, варто зазначити, що водоспади розташовані на висоті 1400-1700 метрів над рівнем моря, на схилах гори Смотрич (інша назва – Смотрець), через що у них є друга назва: Смотрицькі. А місцеві жителі цей водограй називають просто – водоспад Смотрич.

 Останнім часом туризм в селі Дземброня тільки набирає обертів, і самі водоспади не є доступними для будь-якої людини – на висоту 1500 м не кожен горить бажанням добиратися. Але, можливість побачити неймовірно красиву, чисту, мальовничу гірську природу справді вартує надмірних зусиль. Тут не завадило б побувати кожному…

Пропонуємо до вашої уваги онлайн-мандрівку до Дзембронського водограю та можливість помилуватися його мальовничою красою: