- Дністровське БУВР - https://vodaif.gov.ua -

Чергове онлайн-засідання Басейнової ради Дністра

10 червня 2021 року відбулося чергове  онлайн-засідання Басейнової ради Дністра.

 

 

Першим питанням на порядку денного розглянули План управління ризиками затоплень району річкового басейну Дністра. Варто зауважити, що це перший в Україні План управління ризиками затоплень.

У ході засідання завідувач лабораторії оцінки та управління ризиками затоплень відділу системних гідрометеорологічних досліджень Українського гідрометеорологічного інституту ДСНС України та НАН України, експерт проекту ГЕФ/ПРООН/ОБСЄ/ЄЕК ООН  Костянтин Данько, представив підготовлений проєкт Плану управління ризиками затоплення району річкового басейну Дністра, його основні розділи, проведено опис сценаріїв затоплень різної ймовірності перевищення, напрацювання карт загроз та карт ризиків затоплення в басейні Дністра, а також окреслив подальші дії на шляху до його затвердження.

 

“За попередніми даними виділено 103 території в басейні, які перебувають під ризиком затоплення, з них 37 територій мають дуже високий рівень затоплення. Наразі розроблено тільки 508 км (11,8%) з 4303 км (100%)  карт загроз та ризиків затоплення в басейні Дністра”, – каже експерт.

 

 

Голова Басейнової ради наголосив, що до 17 грудня будуть тривати громадські обговорення проекту Плану, тож закликав членів Басейнової ради долучитися і надати свої пропозиції для представлення їх ДСНС.

Опісля Леонід Заміховський, завідувач кафедри інформаційно-телекомунікаційних технологій і систем, доктор технічних наук, професор, академік Української нафтогазової академії, академік, керівник Прикарпатського відділення Української технологічної академії розповів членам ради про  створення на базі ІФНТУНГ геоінформаційної системи (ГІС-Дністер), яка дозволяє досліджувати гідрологічну ситуацію на ріці Дністер, а також про встановлений сучасний автоматизований гідрологічний пост в м Галич на річці Дністер, та які параметри він дозволяє вимірювати.

 

 

Наступним питанням розглянули питання про агрегацію масивів поверхневих вод РБР Дністра для оптимізації моніторингу.

За словами Катерини Мудрої, експертки гідролога, компанії Екологічний консалтинг BlueRivers, здійснення процесу агрегації масивів поверхневих вод (МПВ) Дністра за визначеними критеріями, дозволило об’єднати всі МПВ у 207 груп. Згідно з програмою моніторингу на 2021 рік, моніторингом буде охоплено 66 МПВ, які входять у 54 групи (501 МПВ) і завдяки інтерполяції можна буде оцінити 43% МПВ річкового басейну. Для того, щоб у майбутньому на 100% охопити МПВ басейну Дністра моніторингом, у програму моніторингу потрібно додати як мінімум 153 пункти моніторингу.

 

 

У різному члени Басейнової ради заслухали інформацію заступника голови Басейнової ради, начальника Дністровського БУВРу Романа Михайлюка про заплановані кроки на 2021 рік щодо підготовки Плану управління річковим басейном Дністра.