Українські водники переймають сучасний досвід іспанського водного менеджменту

Начальник Дністровського басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк, спільно з делегацією водників Держводагентства та колегами із Молдови, продовжує брати участь в ознайомчо-начальному турі з інтегрованого управління водними ресурсами, що організовано у рамках проекту ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер», координатором якого є ОБСЄ.

Під час туру делегація ознайомилася із проектом відновлення р. Манзанерес.

Зокрема, проект спрямований на покращення екологічного стану водозбірної території в умовах високого антропогенного навантаження. 4,5 км річки у передмісті Мадриду буде впорядковано з врахуванням екологічних та соціальних пріоритетів.

Також у рамках заходу делегація ознайомилася із іспанським досвідом експлуатації іригаційних систем, особливостями їх обслуговування та перспективами подальшого розвитку.

Інший об’єкт, з роботою якого ознайомились водники – це водосховище у верхів’ї р. Тахо. Його характеристики та призначення дуже схожі з Дністровським водосховищем. Водосховище теж розташоване в каньйоні з високими берегами до 80 м і використовується для перекидання стоку в інший басейн, для потреб зрошення і вже потім для потреб гідроенергетики. Зокрема, особливістю є те, що режим роботи водосховища встановлюється Гідрографічною конфедерацією р. Тахо. У штаті якого активно працює 800 працівників.

Варто зазначити, що ця структура дуже схожа по функціях на українські басейнові управління водних ресурсів.

«Українські водники дізнались від іспанських колег багато корисних професійних речей з управління водними ресурсами. У свою чергу, і в Україні є набутий практичний досвід яким вже можна поділитися з іспанськими колегами, – зазначив Михайло Хорєв, на завершення запрошуючи іспанських колег з конфедерації р. Тахо ознайомитись, зокрема із водним менеджментом України.