Стартова зустріч з безпеки хвостосховищ басейну ріки Дністер

Сьогодні, 2 липня 2018 року, в м. Івано-Франківську проходить зустріч з безпеки хвостосховищ басейну ріки Дністер за участю першого заступника голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації  М. Савки,  представника Міністерства екології та природних ресурсів України В. Білоконя, начальника Дністровського басейнового управління водних ресурсів Р. Михайлюка,  представників ОБСЄ, Львівської, Вінницької, Хмельницької, Чернівецької, Одеської та Тернопільської обласних державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування, науково-дослідних установ.

ОБСЄ у співпраці з Програмою розвитку ООН та Європейською економічною комісією ООН реалізовує проект ГЕФ «Сприяння транскордонному співробітництву та комплексному управлінню водними ресурсами в басейні річки Дністер» (далі – Проект). Бенефіціаром проекту є Міністерство екології та природних ресурсів України.

Перший компонент проекту «Детальний аналіз водних ресурсів, пов’язаних з ними екосистем і їх використання» передбачає дослідження поточного стану хвостосховищ в басейні річки Дністер.

Метою зустрічі було:

  • представлення цілей, основних компонентів та очікуваних результатів Проекту;
  • обговорення актуальних питань безпеки хвостосховищ, розташованих на території басейну річки Дністер;
  • розгляд пропозицій щодо формування програм (планів) заходів для плану управління річковим басейном Дністра;
  • погодження логістики проведення подальших проектних заходів.

Перший заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації  Марія Савка відмітила, що за підтримки Організації з безпеки і співробітництва в Європі ми спільними зусиллями зможемо виробити дорожню карту, яка дасть змогу врегулювати проблемні питання стану хвостосховищ у басейні Дністра. У 2010 році Указом Президента України Домбровський кар’єр і Калуський район визнані зоною екологічного лиха. Водночас було сформовано ряд заходів, які мали на меті зменшити ризики забруднення навколишнього середовища, зокрема басейну річок. Однак до сьогодні питання залишаються не вирішеними і потребують підтримки на державному рівні.

Начальник  Дністровського басейнового управління водних ресурсів Роман Михайлюк у своєму виступі відмітив про нові аспекти управління водними ресурсами, реформування структури водогосподарських організацій, про збереження та відтворення поверхневих вод та реалізації заходів щодо розвитку водного господарства, формування плану управління річковим басейном, створення басейнових рад.